Zastanawiasz się, jaką biżuterię dzisiaj wybrać? Aby decyzja była jak najtrafniejsza, należy pamiętać o wielu kwestiach. Na co zwracać uwagę i czym się kierować w wyborze biżuterii?

Wzrost i waga mają znaczenie

 

W pierwszej kolejności musisz zwracać uwagę na swój wzrost i wagę. Jeżeli jesteś szczupła i niska, unikanie masywniejszej biżuterii może okazać się nieporozumieniem. W takim przypadku warto sięgać po kwadratowe kolczyki o większym rozmiarze, czy bogato zdobione bransoletki. Dzięki takiej biżuterii jesteś w stanie optycznie zwiększyć swoją masę. Nie będzie błędem jednak wybór drobnej biżuterii, która podkreśli twoją kobiecość. Jeśli decydujesz się na taką opcję, postaw na elegancję w swoim ubiorze. Będzie to w takim przypadku najlepsza opcja.

 

Gdy jesteś wysoka lub masz rozmiar plus size, krzykliwe kolczyki sprawią, że będziesz w oczach innych wyglądać dość ironicznie. Nie dobieraj również zbyt drobnej biżuterii, która po prostu nie będzie pasować do twojej sylwetki. Postaw na średnie rozmiary i w ten sposób wymodeluj sylwetkę.

 

Chcesz coś zamaskować?

 

Kolejną kwestią jest to, czy posiadasz jakieś kompleksy, czy raczej wszystko podoba ci się w twojej sylwetce. Decydując się na geometryczne kolczyki, oryginalne bransolety i pierścionki jesteś w stanie odciągnąć uwagę od biustu i nóg. Długie kolczyki pozwalają ci z kolei wydłużyć szyję, jeśli jest za krótka.

 

 

Gdy nie masz żadnych kompleksów, postaraj się podkreślać swoją urodę poprzez dobór biżuterii. Nie chodzi więc o to, aby przykładowo kolczyki przyciągały uwagę. Możesz wybrać w takim przypadku kolczyki koła i cieniutki łańcuszek, który wzbogaci twoją stylizację.

 

 

Okazja ma także znaczenie w wyborze odpowiedniej biżuterii. Do pracy czy na spotkanie biznesowe najlepszym wyborem jest biżuteria o mniejszych rozmiarach, która wydaje się bardziej elegancka. Gdy przykładowo wybierasz się na wesele, nie bój się odważniejszych kształtów, które pozwolą ci na uzyskanie oryginalnego wyglądu.

Srebro czy złoto?

 

Wahasz się pomiędzy srebrem a złotem? Wiele zależy od koloru odzieży, na który się decydujesz. Do czerni srebro jest lepszym wyborem. Jeśli jednak preferujesz czerwień, złota biżuteria będzie lepiej pasować. Ogólnie do ciemnych kolorów pasuje bardziej srebro. Złota biżuteria jest lepsza w przypadku, gdy kolory są żywe.

 

Przy wyborze kolczyków powinnaś zwracać uwagę na kształt twarzy. Mianowicie wyróżnia się twarz okrągłą, owalną, trójkątną i kwadratową. W pierwszym przypadku najlepiej optycznie wydłużyć twarz poprzez wybór dłuższych kolczyków. Można również zdecydować się na kolczyki o ostrych krawędziach, natomiast unikaj tych zaokrąglonych. Do twarzy owalnej pasuje praktycznie każdy rodzaj kolczyków. Z powodzeniem możesz zdecydować się na kolczyki koła i inne o różnych kształtach. W przypadku trójkątnej twarzy kolczyki powinny mieć kształt, który będzie przeciwieństwem, czyli owal lub kółko. Kwadratowa twarz wymaga optycznego wydłużenia. Tak samo więc, jak w pierwszym wypadku, postaw na długie kolczyki. Dodatkowo niech będą zaokrąglone.

 

 

Przy wyborze biżuterii należy też pamiętać o stylu, który się preferuje. W szczególności bransoletki mają być dopasowane do reszty kreacji. Biżuteria powinna podkreślać ubiór, a niekoniecznie zmieniać charakter całej stylizacji. Czasami potrzeba trochę więcej czasu, by wybrać tę najlepszą biżuterię. Można przy tym bawić się modą i jednocześnie dopasowywać poszczególne kolczyki, czy łańcuszki. Lepiej mieć więcej biżuterii w swojej szafce. Wtedy łatwiej o znalezienie tej odpowiedniej do danej stylizacji.

 

b_j_j_d2 b_j_j_d5 b_j_j_d4 b_j_j_d_3