Święta, święta i po świętach. Jakże stresujące jest to całe przygotowywanie, gotowanie, sprzątanie, robienie zakupów czy mycie auta przed świętami. Całe szczęście już po wszystkim i czas najwyższy na odrobinę relaksu – nieprawdaż? A co odpręży nas lepiej od masażu? Każdy mięsień, który brał udział w mieszaniu barszczu białego, gotowaniu jajek, staniu w gigantycznej kolejce do kasy marzy o tym by go rozluźniono.  Dzisiaj chcę przybliżyć wam dwa przyjemne rodzaje masażu.

 

Masaż tajski:

Masaż tajski to masaż głęboki, nie stosuje się w nim natłuszczających olejków. Osoba masowana ma na sobie luźne ubranie. Masaż odbywa się na macie na podłodze, dzięki temu masażysta może przemieszczać się dookoła osoby masowanej i nad nią. Ten rodzaj masażu polega na powolnym i rytmicznym uciskaniu partii mięśni tak, by doprowadzić do ich całkowitego rozluźnienia.

 

Następnym krokiem jest rozciąganie tychże mięśni. WAŻNE: Masaż tajski to nie tylko masowanie dłońmi! Składa się na niego również masaż stopami, kolanami i łokciami. Dzięki wykorzystaniu tak wielu różnych technik, masaż tajski działa głęboko relaksująco i odprężająco, przez co łagodzi skutki stresu i napięcia. Osoby często korzystające z masaży tajskich stwierdzają wzrost sił witalnych i przywrócenie równowagi duchowej. Poprzez tajski masaż rozciąga się ciało, wzmacnia się mięśnie i uelastycznia stawy. Ma on również właściwości odchudzające – ujędrnia i wyszczupla ciało oraz redukuje cellulit – hurra! Masaż tajski polega na uciskaniu punktowym i rozciąganiu mięśni. Osoba masowana układana jest w różne pozy jogi, dzięki którym napina się mięśnie, a jednocześnie osiąga się stan relaksacji i uspokojenia umysłu.

 

Umów się na masaż tajski: KLIK 

 

Masaż relaksacyjny:

Ten masaż jest w Polsce coraz bardziej popularny. Dzięki swojej dostępności w gabinetach fizjoterapeutów, salonach kosmetycznych i SPA możemy korzystać z wielu rodzajów masażu relaksacyjnego.  Każdy, kto chciałby umówić się na sesję masażu relaksacyjnego – bądź jakiegokolwiek innego – może pogubić się w ilości ogłoszeń oferujących tego typu zabiegi.

 
Masaż relaksacyjny ma przede wszystkim służyć wyciszeniu pacjenta, ukojeniu nerwów zdjęciu z niego stresów dnia codziennego, uspokojeniu myśli, rozluźnieniu mięśni. Bardzo często podczas masażu relaksacyjnego korzysta się z olejków zapachowych: różanego, sandałowego czy ylang-ylang, by dzięki aromaterapii stworzyć w gabinecie jeszcze bardziej odprężającą atmosferę. Wykorzystywane są również środki oleje do masażu, najczęściej oliwka, oliwa z oliwek dzięki którym masażysta może łatwiej, płynniej i dokładniej przeprowadzać ruchy na ciele pacjenta. Ten najczęściej, podczas wykonywania masażu relaksacyjnego, przyjmuje pozycję leżącą lub siedzącą. Może pozostawać w luźnym ubraniu lub w okryciu ręcznikiem w taki sposób, by zapewnić osobie wykonującej zabieg swobodny dostęp do masowanych miejsc. Masażysta głaszcze, uciska, ugniata, rozciera ciało pacjenta, a zabieg kończy, powracając do głaskania. W trakcie masażu relaksacyjnego wykonuje się powolne, spokojne ruchy, obniżające napięcie mięśni i nerwów. Rezygnuje się z energicznych ruchów.

 

 

Umów się na masaż relaksacyjny: KLIK

 

 

Czy wy również nabrałyście ochoty na masaż? Skorzystacie z przedstawionych przeze mnie form masażu?

 

Post powstał we współpracy ze stroną: http://www.thaisun.pl/pl/