Czytając mojego bloga wiecie jak bardzo dbam o swoje włosy. równie mocno staram się pielęgnować skórę twarzy, szyji, dekoltu i rozstępy. O kwasach na rozstępy mówiłam wam na moim snapie (sszuminska). Dzisiaj porozmawiamy sobie o peelingach na twarz.

Dziewczyny! Naprawdę warto pamiętać o tak prostym zabiegu pielęgnacyjnym, jakim jest peeling. Peelingi dostępne w sklepach działają powierzchownie, pomagają częściowo usunąć zrogowaciały naskórek, który połączony z np. łojotokiem przyczynić się może do powstawania zmian trądzikowych. Innymi zaletami wynikającymi ze stosowania peelingu jest np. pobudzenie krążenia albo pobudzenie odnowy naskórka czy ułatwienie substancjom aktywnym wnikanie do głębszych partii skóry.

Peelingi bardzo ogólnie można podzielić na:
• Powierzchowne (obejmują naskórek)
o Kosmetyczne (działają tylko w warstwie rogowej)
o Płytkie (obejmują wszystkie warstwy naskórka)
• Średniogłębokie (obejmują naskórek i warstwę brodawkowatą)
• Głębokie (obejmują obszar do warstwy siateczkowatej)

W warunkach domowych możemy rzecz jasna wykonać tylko peelingi powierzchowne. Głębokie peelingi docierają, zgodnie z nazwą, do głębszych warstw skóry i przez kilka dni po ich aplikacji lepiej nie wychodzić z domu (Chyba że jest Halloween)

W dzisiejszym poście chciałabym się skupić na grupie peelingów, które możemy wykonać samemu w domu z tej prostej przyczyny, że takie peelingi stosowane są najczęściej. Powiedz mi, ile razy byłaś na peelingu u kosmetyczki? 🙂

peeling_rosa
Wśród peelingów domowych możemy wymienić peelingi grubo- i drobnoziarniste oraz peelingi enzymatyczne. Na rynku znajdziemy całe mnóstwo peelingów z wypisaną tablicą Mendelejewa z tyłu opakowania. Sztuką jest znaleźć dla siebie dobry składem peeling. Zapamiętanie wszystkich szkodliwych czynników nie jest tak proste jak się wydaje, niektórzy nie chcą sobie zaprzątać tym głowy i wybierają ze sklepowej półki pierwszą lepszą lub najładniej wyglądającą tubkę z peelingiem. Niestety, nie zawsze ładne opakowanie oznacza dobry skład. A to on w każdym kosmetyku jest najważniejszy. Dlatego każdej osobie, która nie chce sobie zaszkodzić polecam przeglądać od razu peelingi naturalne, by uniknąć szkodliwych substancji.

I tutaj tak naprawdę przechodzimy do sedna dzisiejszego posta: peelingi oczywiście warto stosować, by dokładnie oczyścić skórę z zanieczyszczeń, dotlenić ją i ułatwić substancjom aktywnym docieranie wgłąb naszej skóry, ale trzeba robić to z głową. Jeżeli więc nie znamy się na składach wybierajmy od razu naturalne peelingi 4szpaki, gdzie serdecznie zapraszam na zakupy.

melisa_01jpg

Do jakiej cery stosuje się peelingi?

Peeling warto wykonywać na każdej skórze. To, jak często i jaki rodzaj zdradzę wam poniżej:

Skóry tłuste, grube, słabo odczuwające ból, z łojotokiem mogą sięgnąć po każdy rodzaj peelingu. Nie ma znaczenia czy będzie to peeling gruboziarnisty, drobnoziarnisty, enzymatyczny. Kiedy skóra jest gruba nie musimy się obawiać, że drobinki ścierne nam zaszkodzą.Skóry normalne i mieszane powinny zrezygnować z gruboziarnistych peelingów, a sięgnąć powinny po drobnoziarnisty lub enzymatyczny.
Skóry cienkie, wrażliwe, suche, naczyniowe nie mogą korzystać z peelingów grubo i drobnoziarnistych gdyż są dla nich za mocne. Zdecydowanie wystarczy aplikacja delikatnego peelingu enzymatycznego, który równie skutecznie oczyści twarz.

Unikajcie peelingów z gliceryną, alkoholem, parabenami w składzie, ta lista może być jeszcze dłuższa jeżeli chcecie 🙂 Jestem pewna, że naturalne peelingi 4szpaki nie zawierają żadnych szkodliwych substancji i możemy spać spokojnie 🙂

Pozdrowienia dla całej ekipy 4szpaki.pl