Poruszam ostatnio tematy, które powinni czytać przede wszystkim mężczyźni, jednak posty dotyczyła sticte kobiet. Dzisiaj mam zamiar poruszyć temat męskich koszul. W tym odcinku podpowiem, jak z grubsza klasyfikujemy koszule męskie, które są najpopularniejsze, jak nosić oraz czego unikać. Bo oprócz kwiatów, upominków i pomysłu na miłe spędzenie czasu z ukochaną facet musi dobrze wyglądać.

 

 

Koszula męska – na zewnątrz czy wewnątrz spodni?

 

1. Koszula formalna

Jest koniecznie śnieżnobiała, posiada sztywny kołnierzyk oraz sztywne mankiety na spinki (ewentualnie bez); z tym, że koszula na spinki jest o wiele bardziej elegancka. Ponadto linia guzików może być kryta lub nie; do muchy stosujemy wyłącznie krytą linię, a do odkrytej stosujemy krawat, by ją zakryć. Kołnierzyk najlepiej typu Kent.

biala-koszula-na-spinki-z-kryta-plisa-kastor

2. Koszula półformalna

Może być biała, błękitna czy różowa, ma być po prostu w stonowanych kolorach i w  jednolitym kolorze. Koszula męska przestaje być półformalna gdy pojawiają się na niej jakieś wzorki.  Można do niej zakładać muchę, ale najlepiej będzie wyglądać z zawiązanym krawatem.

3. Koszula nieformalna

Do tej grupy wpadają wszystkie te koszule, które dają się zaszufladkować do poprzednich dwóch punktów. To oznacza że kiedy materiał z którego jest wykonana ma większą ilość kolorów, np. jest w prążki, kwiatki, kratę to mamy do czynienia właśnie z koszulą nieformalną.Można ją nosić z krawatem jak i bez niego.

 

 

Kilka rad jak kupić koszulę idealną, od upieczonego Pana Młodego:

1. Poszukujcie koszul, dopasowanych do swojego wzrostu, żeby nie uciekały przy każdym ruchu z waszych spodni.
2. Nie nosimy koszuli z mankietami na spinki bez krawata czy muchy
3. Nie nosimy podkoszulka pod koszulą w taki sposób, że go widać!
4. Wybierajcie koszule z miękkich i naturalnych tkanin. Każda koszula się gniecie i tego w ogóle się nie obawiajcie.
5. Koszule z krótkim rękawem są nieeleganckie i nie wypada ubierać ich na wyjątkowe okazje.